METROPOMORTIS

forum specgrupy >metropo<


  • Index
  •  » GRAFIKA
  •  » Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

#1 2008-04-22 11:55:35

Marcin

Administrator

2030956
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 81
Punktów :   

Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Mam fajny programik do generowania powierzchni zniszczonych planet itp. Może by się przydał? Nawtykać w niego bloki czy cuś i mamy już część lokacji zniszczonych jak po bombach atomowych... Czy graficy mają chętkę?

Jest także inny program do generowania obrazków a'la przestrzeń kosmiczna i planety, aczkolwiek to już nie do tej gierki Ale jeśli może się przydać - to służę...


-----------------------------------
"Istniał aerozol – krypto­bellina – o radykalnym działaniu wojennym; kto go łyknął, sam biegł za postronkiem i wiązał się jak baran" - Lem.

Offline

 

#2 2008-05-05 18:04:50

Duszek

Wkrzeszeniec Martwiakowy

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 22
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

To wlasnie jest pytanie - czy bazujemy na rzeczywistych zdjeciach, ktore odpowiednio obrabiamy, czy tez tworzymy grafiki z kilku elementow. Na pewno bedzie potrzebne cos do zrobienia powierzchni, na ktorych odbywaja sie walki - tutaj nie ma chyba co bawic sie w pseudo-izometrie, wiec prawdopodobnie wszystko zrobimy w 2D, z widokiem z gory.

Offline

 

#3 2008-05-05 19:30:11

Bartek

Pogrobowiec

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Chyba bazujemy na gotowych fotkach, ale ja wiem... może jakieś fajne postapokaliptyczne kolaże? Choć ja raczej za fotkami - same w sobie będą smakowite i chyba nie ma co kombinować.

W ogóle, w miarę możliwości (np photoshop) służę pomocną mychą. Język angielski będzie atutem.

Offline

 

#4 2008-05-05 20:07:36

Duszek

Wkrzeszeniec Martwiakowy

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 22
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Chodzi mi o to, ze jakos musimy zobrazowac pole walki, a tutaj moze byc juz ciezej ze zdjeciami (bo z gory) - chyba, ze bierzemy jakas ogolna teksture popekanego betonu czy zniszczonej ziemi i na to nakladamy elementy "taktyczne".

Pomocna mycha zawsze mile widziana, bo to male i futrzaste i fajne .

Offline

 

#5 2008-05-05 20:33:50

Bartek

Pogrobowiec

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Hm.
Może tutaj też zagrać miejsko?
Np. jakieś przyjemne zblurowane warszawskie bloczki albo zakamarki, mury, witryny, parki nocą? Albo takie charakterystyczne tapety - płyta chodnikowa...

Diabla morda?

Szajse, sam nie wiem.

Offline

 

#6 2008-05-06 00:44:52

Marcin

Administrator

2030956
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 81
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Ja bym podzielił tła... (bo rozumiem, że mówimy o tłach walki, gdzie ich topografia nie będzie miała większego znaczenia, czy też znów coś mi się POMYLIŁO?) na krajobrazy:

1. miastowe (ogólne)
    a/ krajobrazy miastowe poapokaliptyczne wojenne (leje po bombach, gruzy itp.)
    b/ krajobrazy miastowe poapokaliptyczne postarzone (klimat a'la "a tu to kiedyś ludzie żyli, jakieś 1000 lat temu"
    c/ krajobrazy miastowe poapokaliptyczne potępione (piorunki, zawiesiny chmurne, ciężki klimat)
     --- oczywiście można mieszać.

2. wnętrza (ogólne)
    a/ sale
    b/ biurowce
    c/ bloki
    d/ itd (w zaleznosci od miejsc)
    --- okraszone klimatami punktu 1.

3. kanały/podziemia/stacje (ogólne)

4. miejsca specjalne
    a/ BAZY
    b/ BAZY-SIEDLISKA (Złych)
    c/ miejsca specjalne wynikające z misji


-----------------------------------
"Istniał aerozol – krypto­bellina – o radykalnym działaniu wojennym; kto go łyknął, sam biegł za postronkiem i wiązał się jak baran" - Lem.

Offline

 

#7 2008-05-06 13:06:07

Bartek

Pogrobowiec

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 60
Punktów :   

Re: Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Hm...

...może po prostu jedno tło pod walkę oddające charakter gry?

Np. ciemna sylwetka Warszawy na tle nieba czy jakoś tak.

To jeszcze zależy od linii grafcznej, którą obierzemy.
Warto się zastanowić czy postapokaliptyczna Warszawa ma być martwa i zniszczona (a'la "Terminator"), czy może porośnięta dżunglą i bluszczem (efekt cieplarniany a'la "Flashback"), czy oliwkowy industrial (a'la "Bioshock"), czy mroczna mrzawka (a'la "Blade Runner"), czy radioaktywna i spaczona (a'la Prypeć), czy może demoniczna i piekielna (a'la "Doom II").

Myślę, że w estetyce powinien pojawić się akcent "którego wcześniej nie było". Kolory, motywy, światło - haczyk.

Duchu - może to dobra myśl wypisać na początek kilka znanych konwencji i tak się poruszać od punktu wyjścia?

swoją drogą: grafikom koniecznie polecam >>>>>>

Prypeć > http://www.opuszczone.com/galerie/uk_prypec/index.php

Warszawa > http://www.opuszczone.com/lista_woj.php … azowieckie

I w ogóle, Opuszczone > http://www.opuszczone.com/

Offline

 
  • Index
  •  » GRAFIKA
  •  » Mam taki program do genererowania płaszczyzn/krajobrazów...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legionxiii.pun.pl www.podbociankiem.pun.pl www.janskizabrze.pun.pl www.tarczownicyibrodacze.pun.pl www.pkair.pun.pl